Maslak Mah. Eski Büyükdere Cad. İz Giz Plaza, No:9/78 Giriş Katı Sarıyer/İstanbul

“Biz Geleceğin Liderlerini Sizin İçin Buluruz.”

20 yıldır seçme ve yerleştirme sürecinde sektörel uzmanlığımız ve güvenilir metodolojimizle kurumunuz için “Geleceğin Liderlerini Buluruz”.

Üst düzey işe alım faaliyetlerimizi Beaumont Group çatısı altında vermekteyiz. Beaumont Grup, Avrupa, Amerika ve Asya marketlerinde kuvvetli ekiplere sahip, üst ve orta düzey yönetici arama ve yerleştirme konusunda uzmanlaşmış, global bir firmadır. Lokal ve bölgesel bazlı araştırma faaliyetlerini, üç kıtaya ve 28 ülkeye yayılmış ofislerinde yürütmektedir. Ayrıntılı bilgi için The Beaumont Group global web sitesini, buradan ziyaret edebilirsiniz.

İşe alım ve danışmanlık alanında 20 yıllık tecrübe!

İşe alım ve danışmanlık alanında 20 yıllık tecrübe ve birikimimiz ile hızlı, güvenilir sonuçlara ulaşarak iş ortaklarımıza güvenilir çözümler sunarız. Birçok sektör ve iş alanında kurumunuz için seçme ve yerleştirme sürecini en iyi şekilde yönetiriz.

Seçme ve Yerleştirme Metodolojimiz

Projelerimizi dayandırdığımız metodoloji 4 temel adımdan oluşmaktadır.

İş ortağımız olan firma ve pozisyon ile ilgili tanımların netleştirilmesi

Bu adımda, önde gelen karar vericiler, paydaşlar ve proje ekibindeki diğer katılımcılarla, kurum kültürünün, pozisyonun dinamiklerinin ve performans beklentilerinin tam olarak anlaşılmasına yönelik toplantılar yapılır. Yerleştirme yapılacak pozisyonunun gerektirdiği yetkinlikler, beceriler ve kritik geçmiş tecrübe alanları belirlenir.

Araştırma sürecinin başlatılması

Danışmanlarımız, sektörde benzer pozisyonlarda bulunan kişiler ile irtibata geçerler. Potansiyel adaylarla görüşmeler yaparak seçme sürecini yürütür ve sonucunda pozisyona en uygun olabilecek adayları belirlerler.

Kısa listenin oluşturulması

Yapılan ön araştırma, aday havuzunun daraltılmasına ve pozisyona en uygun kısa listenin oluşturulmasına olanak sağlar. Yüz yüze yapılan görüşme ve değerlendirmeler arama sürecinin en önemli dinamiklerinden olup, uygun adayın belirlenmesinde kritik rol oynar.

Karar verme sürecine destek

Danışmanlarımız süreç boyunca iş ortağının karar verme sürecine tarafsız görüşleriyle ve özenle yürüttüğü referans araştırmalarıyla destek olur.

 

Birçok seçme ve yerleştirme projesinde bu aşama son aşama olarak görülse de, bizim anlayışımız, işin sadece başlangıç bölümünün tamamlanmış olduğu yönündedir. Aday işe başladıktan sonra düzenli aralıklar ile aday ve müşterimizi arayarak görüşlerini almak, bizce doğru adayın doğru yerde olup olmadığının ve her iki tarafın memnuniyetinin ölçülmesinin en doğru yoludur. Bu şekilde aynı müşteri ile bir sonraki çalışmalarımız için daha güçlü veri elde ettiğimiz, onların geri bildirimleri ile her projede başarımızı daha da arttıracağımız inancındayız.


Yetenek Havuzu Oluşturma

Sürekli büyüme ve değişim, firmaları her alanda çabuk harekete geçmeye zorlamaktadır. Firmaların belirli kritik pozisyonlar için pazarda mevcut yeteneklere zamanında ve verimli bir şekilde ulaşması gerekir. MIND olarak, müşterilerimiz ile birlikte, değişimin kendine özgü yetenek ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmek için dış kaynaklardan oluşan yetenek havuzları yaratabilir ve bu havuzu güncel tutabiliriz.

Müşterimiz ile işbirliği içinde çalışarak, belirlenmiş olan pozisyonlar için sürekli yapılacak araştırmalarla, pazardaki yetenek havuzunu güncel tutarak müşterimizin “doğru zamanda, doğru aday” işe alımı gerçekleştirmesini sağlayabiliriz.